top of page

אהלן אהלן,

קצת עליי בפריסטייל. קוראים לי אודי, ואני אבא לשישייה. לא שישיית מי-עדן - שישיית ילדים, אמיתיים ומתוקים כמו דבש (כמה שילדים יכולים להיות דבש, כן?). אני נשוי לתמי, מורה ומגה-סלב בבית הספר מורשה, שמכורה לקולות של תינוקות בשתיים בבוקר, ולקניות של תיקים אופנתיים בשתיים בצהריים. ​גר בפתח-תקווה ולא מתגעגע לת"א שבה נולדתי. ​בעצם, אולי קצת: לקולנוע גת ולקולנוע ת"א, לדיזנגוף סנטר ולגלידה אמריקאית בפסאז' הוד, לחנויות הדיסקים של האוזן השלישית ולחנות התקליטים בשינקין. וואחד געגוע. עוד מעט אתחיל לדמוע.

אוהב את האוכל של אמי ושל אשתי, את עוגות השמרים של איילת בתי הבכורה, את סרטי הקאלט של עטרת, הריקודים של נעמה, הנשיקות של תהילה, תנועות הידיים של אמיתי כשהוא מדבר, ואת שיחות הנפש עם יונתן. ולא אלו של שתיים בלילה.

מאמין בכתיבה טובה אבל יותר - בכתיבה מצוינת. אוהב לקרוא ספרי פרוזה ובעיקר ספרי עיון, אבל לא מוצא להם זמן. מנהל כמה קבוצות פייסבוק של ספרים ותזונה, עם זמן או בלעדיו. 

ומעל הכול, כותב.

כתבתי בעיתון מקור ראשון 18 שנה (בפברואר 2019 נפרדתי מהעיתון), וממשיך לכתוב בפייסבוק ובבלוג שלי. בנוסף כותב פרוזה, שירים ופזמונים, וכן עורך וכותב תוכן לאנשים פרטיים ולמוסדות. אה, וגם חיברתי את ספר הדייטים המשעשע "הדרך לחופה רצופה כוונות טובות".

בין לבין אני מנחה סדנאות לכתיבה אפקטיבית לקבוצות מאורגנות, לחברות ולאנשים פרטיים.

אמא שלי אומרת ש"אהוד" זה שם יותר מכובד מ"אודי". אז פרגנתי לה, ובכל הפרסומים הרשמיים אני "אהוד", אבל בשבילכם - אודי. אז תזכרו את זה כשאתם מתקשרים אליי 054-7992967

אם אתם רוצים לגלות עוד כמה פרטים סודיים על חיי המשיכו לקרוא הלאה.

עלי בגדולה

אחרי ארבע שנות לימוד בבית הספר לקולנוע 'מעלה' בירושלים, כולל זכייה בפרס התסריטאי המצטיין, הגעתי אל עיתון 'מקור ראשון'. זה היה ב-2001. בחנו אותי בכתב ובעל פה, אמרו לי 'ניקח אותך לחודש ניסיון', שהמשיך 18 שנה.

בהתחלה, עיקר עבודתי הייתה עריכת טקסטים בכל חלקי העיתון וכתיבת במדורים שונים. בהמשך, התחלתי גם לעשות כתבות בעצמי.

ב-2014 עזבתי את תפקידי העריכה, והתחלתי להתמקד בכתיבת כתבות צבע נרחבות במגזין 'דיוקן' וב'מוצש'. התפקיד הזה הפגיש אותי עם הרבה מאוד אנשים מעניינים ומעוררי השראה שלא הייתי נפגש איתם אחרת – וזהו אחד מסודות הקסם שיש בתפקידו של עיתונאי.

בין הכתבות שלי שזכו לתהודה רבה: "פצצה בתוכנו" - כתבה על סרטן המעי הגס; "תוכנית ההתנקות" - על טרנד התזונה הבריאה; "לא דופק חשבון" - על בעיות המתמטיקה של ילדי ישראל; "למה לי לקחת ללב" - על צנתור בגיל צעיר, "קוף לפני בנאדם" - על הפסיכולוגיה שמאחורי ההחלטות שלנו, "משקם הקברים הפולני דריוש דקיראט" – הגוי שמשמר בתי קברות יהודיים בפולין, ועוד.

את הכתבות אפשר לקרוא בארכיון הכתבות שלי כאן.

 במקביל לתפקידי העריכה והכתיבה שימשתי במשך כמה שנים כסגנה של עורכת דיוקן אורלי גולדקלנג וכעורך משנה במגזין הספורט, תחת דותן מלאך.

 

ב-2016 התחלתי לעסוק במקביל בתחום חדש מבחינתי - חסידות, ובמשך שנה הייתי סגן עורך במיזם 'זושא', שמטרתו הנגשת הסיפור החסידי לרבים.

אני עוסק בכתיבת תוכן לניו-מדיה, מעביר סדנאות כתיבה, נותן הרצאות על עולם העיתונות, כותב שירים לזמרים ישראלים, וגם יוצר בעצמי מוזיקה אינסטרומנטלית, עם הרכב שלי שנקרא The Art Of Choice. עמוד הפייסבוק של ההרכב כאן.

לאחרונה עיקר עיסוקי הוא כתיבת ביוגרפיות קטנות, פתרון נגיש, זול ומהיר יחסית, למי שרוצה שהילדים שלו ידעו קצת יותר הוריו - סבא וסבתא. כאן תוכלו לקרוא על המיזם המרגש הזה יותר.

בעברי, למדתי בישיבת ההסדר 'ברכת משה' שבמעלה אדומים, ושירתי בשריון. אחר כך עשיתי ארבע שנים בבית הספר לטלוויזיה וקולנוע 'מעלה' בירושלים תוך התמחות בתסריטאות, ובמקביל למדתי הוראת תקשורת במכללת ליפשיץ (דרגת מורה בכיר). בהמשך הייתי מורה-מתרגל במגמת תסריטאות ב'מעלה', כתבתי כמה תסריטים לטלוויזיה, שימשתי ראש מגמת תקשורת וקולנוע בתיכון בפתח-תקווה ואחר כך הגעתי למקור ראשון.

לפני כמה שנים גם למדתי אימון במכללת 'כוונה', אבל לא המשכתי בדרך זאת. מה שכן, בעזרת תהליך האימון שהתחלתי שם, הגשמתי חלום ישן - להתחיל לייצר מוזיקה בעצמי.

דברו איתי

אודי מקסימוב

054-7992967

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
bottom of page